Verras me
Terug naar account
Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)

Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)

Dit stuk werd verkocht op 10.09.2024
Hamerprijs: € 4.000

Omschrijving van het lot


Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. 

Gemerkt: 
- Dubbele Janus, België, 1832-1869, 833/1000. 
- Belgische Minerva? 
- V met ster voor Joannes VAN DAMME (1798-1869) 
- Cuppa gemerkt met Belgische zwaardje. 

Rijk decor afgewerkt met rode, groene en blauwe email. De nodus met een inscriptie IESUS. De cuppa met een gravure: 'Calicem Salutaris Accipiam Et Nomen Domini Invocabo'.

Pateen is niet gemerkt. 
Lepel gemerkt Henricus De Curte, Gent, + Belgisch zwaardje 833/1000. 

De kelk is gedateerd op de basis, 1855. 
Bruto gewicht (kelk): 880g. 
Bruto gewicht (Totaal): 1,081kg. 

Product details
Artiesten

Joannes VAN DAMME (1798-1869)

Titel

Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)

Hoogte

24,5 cm

Diameter

17,5 cm

Veilingsdatum

10/09/2024 - 12/09/2024

Hamerprijs (totaalprijs)

€ 5.000

Lot nummer

826

Lot ID

27021

Conditie rapport


Referenties


Detailfoto's


Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)
Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)
Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)
Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)
Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)
Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)
Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)
Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)
Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)
Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)
Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)
Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)
Joannes VAN DAMME (1798-1869) 'Kelk' zilver met email. Neogotiek, Brugge. 1855. (H:24,5 x D:17,5 cm)

Heb je vragen over dit artikel? Of wil je contact opnemen met Flanders Auctions?

Vul je gegevens en bericht in. We contacteren je zo snel mogelijk

Misschien vind je deze ook leuk?


RELIGIEUS
Een neobarokke miskelk, messing met zivler cuppa, passiewerktuigen. 19de eeuw.

Schattingsprijs: € 400 - 600

RELIGIEUS
Een fijne Russische icoon 'De Verrijzenis van Christus', Faux Email. 19de eeuw.

Schattingsprijs: € 300 - 600

RELIGIEUS
Een groot relikwiekruis met 9 relikwieën en een Angus Dei, Verzilverd metaal op geëboniseerd hout, 19de eeuw.

Schattingsprijs: € 1.200 - 1.800

RELIGIEUS
Een Piëta, rood gepatineerde terracotta.

Schattingsprijs: € 200 - 300