Een vermeil kelk, zilver, late Barokke periode, waarschijnlijk Duitsland. 18de eeuw. 616g. (H:24,5 x D:14,5 cm)

Hamerprijs: € 2.600

Een vermeil kelk, zilver, late Barokke periode, waarschijnlijk Duitsland. 18de eeuw.

Een rijk versierde kelk uit de late Barok, eerste helft van de 18de eeuw. Kelk met een decor van de Arma Christi of Passiewerktuigen op de voet. De cuppa, heft en de nodus afgewerkt met barokke en florale movieten.

Het pateen is hoogstwaarschijnlijk niet origineel aan de kelk. De gravure is aangebracht met de hand en is onregelmatig.

Onderaan de kelk zijn verscheidene inscripties:
- 1 gedateerd 1788.
- 1 gedateerd 1899.
Verschillende andere merken aanwezig, meestal onleesbaar. Geen stempels gevonden.

Kelk is gemaakt uit verguld zilver (vermeil).

Totaal bruto gewicht:
- Kelk: 488,40g.
- Pateen: 128 g.

24,5 cm

14,5 cm

Hamerprijs (totaalprijs)

€ 3.250

Lot nummer

823

26454

Philippe VANDENBERG (1952-2009) ‘Over de Val van de Engel’ (1993-1996)

Schattingsprijs: € 50.000 - 80.000

Een Piëta, rood gepatineerde terracotta.

Schattingsprijs: € 200 - 300

Schattingsprijs: € 12.000 - 15.000

Schattingsprijs: € 1.500 - 2.500